Moje zmagania z nadwagą i całym tym światem

Wpisy

 • czwartek, 06 kwietnia 2017
  • Jestem!

   Kochane! Wiem, długo mnie nie było. Po tych kilku latach przerwy zdałam sobie sprawę, jak dużo znaczyło dla mnie prowadzenie bloga i kontakt z Wami. Brakowało mi tego. Pisząc bloga, mogłam podzielić się swoimi sukcesami, napisać o swoich przemyśleniach, a nawet głośno powiedzieć o porażce. Dawało mi to dużo motywacji i ułatwiało pracę nad samą sobą.

   O tym, czy powinnam tutaj wrócić, myślałam naprawdę długo. Bałam się, że po tak długiej przerwie, będę zupełnie zapomniana i najzwyczajniej nikt nie będzie tu zaglądać.

   W końcu przełamałam się i jestem :) Mam nadzieję, że blog odżyje i stanie się nie tylko miejscem, gdzie na nowo będę opisywać swoje dietetyczne zmagania, ale także przestrzenią, na której także Wy podzielicie się swoimi doświadczeniami. 

   Pamiętajcie, że razem jest łatwiej dotrzeć do celu. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli razem podpisać się pod tym motywatorem :)

    

   to_nie_przypadek_nowe_logo

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   josephinae
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 kwietnia 2017 12:04
 • środa, 02 lipca 2014
 • poniedziałek, 02 czerwca 2014
  • Ach te pokusy!

   Witajcie moje kochane
   Dwa dni temu przyszli do mnie goście.
   Waga nie rusza się. Mały sukces na przyjęciu nic nie podjadałam i spodnie spadają mi z jeszcze niedoskonałego tyłka. Lodówkę zamknęłam na cztery spusty Pocieszam się gotowaniem,samym zapachem się sycę. Od jutra kilka dni nic nie jem.Nie mam wyjścia bo czuje się wielka i ciężka. Nawet zrobiłam sobie zdjęcia żebysiebie porównać .Kiedy spojrzałam na zdjęcie to mi kopara opadła .SAM TŁUSZCZ!!!!!!!!!!!!!!. Porównując wasze fotki to w zestawieniu z Wami jestem hamburgeream ociękającym tłuszczem.No ale sama jestem winna.   Czytam blogi i inne strony, które podpowiadają mi jak zrzucic zbedne kilogramy odnośnik motywuje mnie liczenie kalorii i czytanie różnych porad  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   josephinae
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 czerwca 2014 18:45
 • piątek, 23 maja 2014
  • Tak bardo chciałabym zrzucić te zbędne kilogramy!

   Moja wielka siła do diety trochę znów podupada- co pół godziny mój humor ulega zmianie. zaglądam do fotek na moim komputerze i gdy konczę ich oglądanie jest mi lepiej, ale mam też na myśli, że mam niepohamowaną ochotę na przeróżne smakołyki, o których nie będę nawet pisac, bo będę miała na nie jeszcze większą chrapkę. uff jak dobrze, że nie posiadam w kuchni nic co wpisuje sie w tą czarną listę, ale jak widać po wczorajszym bilansie (1017 kalorii) też moge się tak nie przejmować. Przyszedł dzień ważenia i waga wyświetliła 66,7 kg, co mnie nie dziwi ze względu na wpomniany bilans.Ciesze się, że waga nie pokazała 70 kg którego się obawiałam.

     Pewnie myślicie, że jestem uzależniona od liczenia kalorii, kalkulatorkalorii.net może trochę tak, ale dzięki temu mogę kontrolować to co zjadam  

   Chciałabym, ze z każdym dniem waga będzie coraz bardziej idealna.

   To, ze nie czuję się zbyt silna, nie znaczy ze się dziś ugnę , nie mam takiego zamiaru, gdybym się poddała to dopiero stałabym się okropna, chodzi mi o to, ze jest mi niełatwo w dni takie jak dzis czy wczoraj i mam nadzieje, ze dzisiejszy bilans będzie lepszy niz wczorajszy.

    

   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   josephinae
   Czas publikacji:
   piątek, 23 maja 2014 11:04
 • piątek, 09 maja 2014
  • Jak efektywnie spalić tłuszcz

   Masz problem ze zrzuceniem nadwagi? Mimo usilnych starań, usiłijesz pozbyć się nadmiaru tłuszczyku tu i ówdzie ? Badania dowodzą, że podejmując walkę o szczuplejszą sylwetkę, starasz się zwalczyć istotny mechanizm , który funkcjonuje w ludzkim ciele już od początków istnienia ludzkości. No to jak to jest możliwe, żeby  spalić dodatkowe fałdki?  Warto poznać mechanizmy zachodzące w organiźmie z udziałem tkanki tłuszczowej komórki tłuszczowe kiedy chudniemi i tyjemy http://otylosc.uleczalna.pl/artykul/co-dzieje-sie-z-komorkami-tluszczowymi-gdy-tyjemy-i-chudniemy jest to bardzo przydatne  

   Co sprawiło, że gatunek ludzki przeżył?

   Przez ponad milion lat ewolucji gatunku ludzkiego nasze organizmy były przyzwyczajone do tego, by chronić zakumulowane zapasy tłuszczu, a służyło to bardzo ważnemu celowi : przetrwaniu gatunku. Przedtem ludzie zrozumieli mechanizm genezy chorób i nauczyli się przechowywać rezerwy pokarmów, mogli w każdej chwilii zginąć z powodu głodu czy chorób. Te osoby, które miały ponadprzeciętne rezerwy tłuszczu, mogły przetrwać czas głodu i choroby, przekazując tę pożądaną w tamtejszych warunkach cechę swojemu potomstwu.
   Powielanie tego mechanizmu przez tyle lat doprowadziło do ukształtowania się potężnego mechanizmu odkładania się tkanki tłuszczowej. Ten  proces ma za zadanie coroczne zwiększanie zapasów zgromadzonego tłuszczu. Pozbycie się nadprogramowych fałdek tłuszczu znaczy sprzeciw mechanizmowi, który działa już od wieków.

   Tłuszcz - dlaczego go w ogóle mamy

   Tłuszcz jest niezbędnym paliwem, z którego organizm pobiera energię podczas różnej aktywności. Proces, który nazywany jest homeostazą, odpowiedzialny jest za to, że z biegiem lat magazynowanie tłuszczu w naszych ciałach przybiera na sile po to, by umożliwić nam siłę w przypadku długiej choroby, braku pokarmu albo nieszczęśliwego zdarzenia. Dlatego też nic dziwnego, że, że mając 51 lat, twoja waga wzrośnie w porównaniu kiedy miałaś 40 lat. Odkładanie większych ilości tłuszczu w miarę upływu czasu jest właściwym zachowaniem ze strony organizmu, a nie zawsze znaczy, że zaczęliśmy się zani

   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   josephinae
   Czas publikacji:
   piątek, 09 maja 2014 11:35
 • poniedziałek, 27 stycznia 2014
  • Zasady muszą być!

   Jestem twarda i będę dążyć do celu… dlatego po wczorajszej przegranej napisałam moje postanowienia i pokazałam się z tym do mojej rodzinki, kazali przykleić mi to na lustrze i mam nadzieje że teraz nam się uda
   Może napiszę co poprosiłam :
   -koniec słodkości
   -1bułka – ciemne na dzień 
   -posilki o stałych porach
   -zakaz wchodzenia do kuchni w innych godzinach
   -nie zwracanie uwagi na niektóre rzeczy, które mówię typu ale jestem głodna
       Życie nie stanowi tylko  jadła….

   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   josephinae
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 stycznia 2014 16:26
 • poniedziałek, 20 stycznia 2014
  • Brak motywacji

   Dieta? - Nie udaje się, od następnego tygodnia na warzywach, owocach, dokąd znów nie schudnę   zaczynam liczyć kalorie Tabele Kaloryczności http://kalkulatorkalorii.net/tabela-kalorii dzięki temu jestem w stanie kontrolować swój często niepohamowany apetyt  

   Przyjaciółka? - Niestety, coś przeczuwam , że nie mam nikogo kto mógłby się tak nazywać 
   Koleżanki? - Nie da się ukryć, że mają mnie po dziurki w nosie
   Starzy? - Rodzice są w separacji i mają zamiar się rozwieść lada moment
   Nauka? - Oceny: gorzej być nie może

   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   josephinae
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 stycznia 2014 08:56
 • czwartek, 09 stycznia 2014
  • Oczyszczanie organizmu z toksyn

   We współczesnych czasach jesteśmy bardziej narażeni na toksyny i niebezpieczne substancje, które przedostają się do naszego organizmu. Jest to spowodowane produktami spożywczymi,w których jest bardzo dużo konserwantów i innych niebezpiecznych substancji. Warto tutaj dodać, że niektórzy często biorą różne leki, co nie jest też bez znaczenia dla naszego organizmu. Oprócz tego źródłem zanieczyszczenia naszego organizmu są używki, czyli papierosy, alkohol i narkotyki. Nie bez znaczenia jest także otoczenie w jakim żyjemy, a dokładnie mam na myśli zanieczyszczone powietrze przez np. wszytskie pojazdy. Według badań większość z nas ma w swoim ciele jakieś bakterie oraz pasożyty.

   Najczęściej toksyny gromadzą się w takich narządach jak płuca, wątroba oraz jelita. Toksyny a także inne chemikalia, które zatruwają nasz organizm sprawiają, że człowiek ma ciągle na coś choruje, zazwyczaj jest nieświadomy, że jest to przyczyna jego chorób.

   W dzisiejszych czasach oczyszczanie organizmu z toksyn i innych negatywnych czynników jest hitem. Oprócz tego, że działa korzystnie na nasze zdrowie, to jest także pomocne w odchudzaniu. Dlatego często osoby, które odchudzają się robią sobie takie oczyszczanie. Poza tym po oczyszczającej terapii lepiej się wygląda i ma się lepsze samopoczucie.

   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   josephinae
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 13:29
 • wtorek, 03 grudnia 2013
 • sobota, 30 listopada 2013